Cover Image

Питання

  • Карта пам'яті впала, флешка зламалася, випрали в пральній машині, наступили, переїхали, залили пивом. Чи можливо відновити дані?

Так. Випадки фізичних ушкоджень носія зазвичай індивідуальні, потрібен огляд і діагностика. Але відновлення даних в більшості випадків можливе.

  • Моя флешка зламалася, чи можна її відремонтувати?

Так, можливо. Але економічно це недоцільно. Ремонт накопичувача проводиться тільки для відновлення даних. Якщо дані зі зламаної флешки вам не потрібні, то найпростіше рішення — купіть нову.

  • Скільки коштує відновити дані?

Базова вартість відновлення вказана на цій сторінці. У випадках з пошкодженими накопичувачами вартість може бути різною і залежить від пошкоджень і типу накопичувача. Для розуміння вартості необхідний огляд і діагностика.

  • Випадково видалили фото або відформатували карту пам'яті у фотоапараті. Чи можливо відновити?

Так, безумовно, якщо після видалення не проводився запис нових знімків. Якщо ж запис нових знімків проводився шанси на відновлення зменшуються, але не дорівнюють нулю.

  • Перебуваю в іншому місті. Чи можливо передати проблемний накопичувач?

Так. Ми працюємо з різними службами доставки. Оптимальний вибір — "Нова Пошта".

  • Моя флешка (карта пам'яті) перестала визначатися комп'ютером, я провів відновлення інженерною програмою з сайту flashboot.ru і тепер вона працює, але даних немає. Чи можливо їх відновити?

З великою часткою ймовірності — відновлення неможливо. Застосування інженерних програм з перепрошивки і низькорівневого форматування в 99% випадках повністю знищує дані.

  • Чому вартість відновлення монолітних накопичувачів більше? Що взагалі таке "монолітний накопичувач"?

Яскравий приклад монолітного накопичувача — карта пам'яті MicroSD (TF Card) яка застосовується в більшості сучасних смартфонів, автомобільних відеореєстраторів, камер і т.д. Бувають також і флешки в монолітному і мініатюрному виконанні.
Ці накопичувачі дуже маленькі і виконані без можливості розбирання і доступу до мікросхем пам'яті на яких зберігаються дані.

  • Вірус зашифрував мої дані, чи можна їх відновити?

У більшості випадків ні. Шкідливі програми (віруси) "вимагачі" не піклуються про правильність своєї діяльності при шифруванні інформації користувача. Їх інтерес не йде далі приховування реальних даних від користувача і подальшої «пропозиції» оплати розшифровки даних. А реальні дані найчастіше безнадійно зіпсовані.
У випадках коли розшифровка даних технічно можлива допомагає звернення до спеціальних ресурсів.
Сайт «No More Ransom» — це результат ініціативи поліції Нідерландів, центру по боротьбі з кіберзлочинністю Європолу та антивірусних компаній з метою допомогти жертвам троянців-вимагачів знову отримати доступ до своїх зашифрованих даних, не виплачуючи грошей злочинцям.